Užsiprenumeruokite naujienas!

Skelbimų centras

Pakalnės vingis

Šią didžiausią Viduržemio jūros salą nuo žemyninės Italijos skiria Mesinos sąsiauris, jos pakrantes skalauja Jonijos, Tirėnų ir Viduržemio jūros. Beveik visą regiono teritoriją užima kalvos ir kalnai (Apeninų tęsinys), o rytuose stūksanti Etna (3 329 m) yra aukščiausia salos vieta

Gamta tikrai šį kraštą apdovanojo visais savo stebuklais: kalnais, kalvomis ir, žinoma, neįtikėtinų spalvų jūra, kurioje vanduo skaidrus it krištolas. Viduržemio jūra ir mažos šalia Sicilijos išsibarsčiusios salos sukuria unikalų peizažą ir dovanoja svaiginantį švarios gamtos aromatą. Salos panorama neįsivaizduojama be ugnikalnių – jie yra šio neįtikėtinai žavaus regiono nesutramdomos energijos simbolis. Sicilijos žavesį dar labiau stiprina neįkainojami architektūros lobynai, bylojantys senovės Trinakrijos (taip anksčiau buvo vadinama Sicilija) legendas.

Sicilijai būdingas tipiškas Viduržemio jūros klimatas: karštos vasaros ir švelnios žiemos. Saulė šviečia 2 500 valandų per metus (žemyninėje dalyje – 2 000 valandų). Daugiausia kritulių iškrinta žiemą, spalio–kovo mėnesiais. Aukščiausia temperatūra būna liepą ir rugpjūtį – vidutiniškai 26 laipsniai šilumos, o žemiausia gruodį–vasarį, kai nukrinta iki 10–14 laipsnių šilumos.

Sicilija - beribiai smėlio paplūdimiai ir mažos akmenuotos bei uolėtos įlankos – lengvai randa kelią į keliautojo širdį. Kiekvienoje vietoje dominuoja vis kita spalva: rausva, geltona, pilka, akinamai balta ar netgi juoda – lavos spalva. Didieji miestai ir jų puikūs įrengti paplūdimiai, kaip antai Mondelas (Mondello), pagrindinis Palermo paplūdimys, kurį puošia didingos palmės ir baltas smėlis, itin traukia poilsiautojus. Katanijos Plaja (Playa), Agridžento San Leonė ir Sirakūzų Fontane Bjankė (Fontane Bianche) – turistų mėgstamos vietos, kurias sezono įkarščiu užplūsta atgaivos ieškančiųjų minios. Šie paplūdimiai tokie patrauklūs dėl smulkaus smėlio ir žydros jūros, kuri puikiai papildo įspūdingą peizažą. Privatų ir ramų poilsį mėgstantys keliautojai taip pat bus patenkinti – jie gali rinktis iš begalės tokių pat žavių ir kerinčių, tačiau mažiau lankomų paplūdimių, įkurtų atokiau nuo masinio turizmo vietų.

Oro ir vandens temperatūra Sicilijoje

Vidutinė oro ir vandens temperatūra Sicilijoje

 

 

Mėnuo

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

Oras

22

28

35

38

27

21

vanduo

18

22

24

27

25

20

 

Miestai ir miesteliai

Palermas - Sicilijos regiono sostinė - vienas tų miestų, kurie išsiskiria itin savita ir su niekuo nesupainiojama atmosfera. Tai nuolat kunkuliuojantis, milijoninis Viduržemio jūros pakrantės centras - nepakartojamas kontrastų mišinys. Dėl geros strateginės padėties miestą nuolat siekė užimti finikiečiai, kartaginiečiai, graikai, romėnai, arabai, normanai, švabai, prancūzų ir Burbonų valdomi ispanai – tai tik patys įtakingiausieji, palikę ryškiausius pėdsakus šiame mieste. Dinamiška miesto istorija puikiai atsispindi įvairių stilių architektūroje, vietinėje virtuvėje ir daugybėje vietovardžių, kurie, akivaizdu, ne itališkos kilmės.

 

Taormina - jau keletą šimtmečių yra lankomiausia Sicilijos vieta. Nuostabiai restauruoti viduramžių pastatai, kvapą gniaužiantys vaizdai už kiekvieno kampo ir svaiginantis vingiuotų gatvelių labirintas su daugybe parduotuvių, barų, naktinių klubų ir restoranų – štai kodėl Taormina yra nuostabi atostogų vieta. Taorminoje veikia lyninis keltuvas, kuris turistus kelia į ir iš pajūrio kurortų, įsikūrusių žemiau esančioje pakrantėje. Platūs paplūdimiai, uolėtos įlankėlės, mažytės salos (kaip antai garsioji Gražioji sala (Isola Bella) ir daugybė iš jūros išnyrančių uolų pakrantei suteikia žavesio, kuriam atsispirti negali keliautojai iš viso pasaulio. Tačiau dėl tokio populiarumo šis kurortas, ko gero, yra pats brangiausias iš visų Sicilijos kurortų.

Čefalu - šis Sicilijos miestelis sulaukia bene daugiausia, po Taorminos ir Palermo, turistų. Čefalu, nors ir mažas, turi ką pasiūlyti svečiams – nėra abejingų jo smėlėtiems paplūdimiams, vingiuotoms gatvelėmis, pilnoms įvairiausių parduotuvių, puikiems restoranams, kuriuose ruošiama itin šviežia žuvis ir, žinoma, įstabiajai normanų laikų katedrai (Duomo di Cefalù). Taip pat labai įdomi viduramžių skalbykla (lavatoio), kurioje naudojamas natūraliai atitekančio šaltinio vanduo, ir XIV a. valdovo rezidencija (Osterio Magno), kurioje dabar eksponuojami meno kūriniai. Nemažas iššūkis nusileisti nuo La Rocca uolos (ypač karštą vasaros dieną), tačiau, be jokios abejonės, jis privalomas, nes kai nusileisite, prieš jūsų akis atsivers žodžiais neapsakomo grožio vaizdas.

Katanija - antras pagal dydį Sicilijos miestas, kuriame gyvena apie 300 000 žmonių, įsikūrusių Etnos šešėlyje prie Jonijos jūros. Pašonėje stūksantis Etnos ugnikalnis yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių Katanijos istoriją. Kelis kartus ugnikalnio išsiveržimai sunaikino miestą – užpylė jį lava. Pats didžiausias ir tragiškiausias išsiveržimas įvyko 1669 metais, maža to, po 24 metų miestą su žemės paviršiumi sulygino stiprus žemės drebėjimas. Reakcija į šią katastrofą buvo stulbinama: senamiestis atstatytas baroko stiliaus su didelėmis erdviomis aikštėmis ir plačiomis gatvėmis. Tačiau nuostabiausias šio atstatymo aspektas – statybai naudota lava, todėl šiandien Katanija yra pilkos spalvos ir tuo išsiskiria iš visų pasaulio miestų. Apžiūrėti Kataniją gana paprasta, nes senamiestis palyginti mažas. Geriausia pradėti nuo pagrindinės aikštės (Piazza Duomo). Beje, šią nuostabią aikštę ir ją supančius pastatus suprojektavo vienas žmogus – italų architektas Giovanni Battista Vaccarini iš Palermo.

Eričės (Erice) - lyg Vakarų Sicilijos bokštas 751 m virš jūros iškilęs miestas išsaugojo viduramžių dvasią ir keliautojus vilioja pritrenkiančiais vaizdais ir gyva istorija. Daugiausia lankytojų sulaukia dvi pilys – Pepolių (Castello di Pepoli) ir Veneros (Castello di Venere). Pirmąją pastatė arabai, o antrąją normanai. Šios įspūdingais bokštais išsiskiriančios pilies pavadinimas kilo iš vietos, kurioje ji buvo pastatyta – anksčiau ten stovėjo Veneros šventovė. Be pilių, Eričėje svečius žavi net 60 viena už kitą gražesnių bažnyčių. Jei bažnyčias jau apžiūrėjote, leiskitės į nuostabų akmenimis grįstų viduramžių gatvelių labirintą, kur už kiekvieno posūkio atsiveria vienas už kitą gražesni vaizdai. Patys siciliečiai net nesvarstydami Eričės miestelį traukia į gražiausių Sicilijos miestų penketuką. Giedrą dieną iš Eričės gerai matosi Egadų salos, iš jūros išnyrančios lyg milžiniški miegantys banginiai, o vakaruose atsiveria Rytų Sicilijos panorama – Tirėnų jūra, nuostabi uolėta pakrantė, Kofano (Monte Cofano) kalnas ir Kastelamarės (Castellammare) įlanka. Beje, į Eričę, ko gero, patogiausia pasikelti neseniai įtaisytu lyniniu keltuvu, kuris kelia iš žemiau esančio Trapanio.

Sirakūzai (Siracusa) - buvo pats svarbiausias Didžiosios Graikijos miestas, 413 m. jis nugalėjo visagalius atėniečius ir jame gyveno daugybė didžių graikų, taip pat ir neprilygstamasis Archimedas. Ekonominės, politinės ir karinės didybės metais mieste gyveno apie 300 000 žmonių ir, anot Cicerono, jis buvo pats puikiausias ir gražiausias senovės graikų miestas. Jei šiandien lankotės Sicilijoje, būtinai užsukite į Sirakūzus. Miestą galite apžiūrėti per vieną dieną, tačiau jis tikrai vertas kur kas daugiau laiko. Apžiūrėkite jį dalimis: pirmiausia archeologinius griuvėsius, tada Ortigijos (Isola di Ortigia) salą. Miesto šiaurės vakaruose stūksantys archeologiniai griuvėsiai lankytojus pasitinka neįtikėtinai gausiu puikiai išsaugotu graikų ir romėnų palikimu. Be abejonės, svarbiausias objektas yra graikų teatras, pastatytas maždaug V a. prieš Kristų. Šiame teatre žiūrovų vietų yra daugiausia nei bet kuriame kada nors pastatytame teatre: 59 eilėse gali susėsti iki 15 000 žiūrovų. Kiekvienais metais teatras atgimsta per kasmetinį Graikų teatro festivalį, kuris prasideda gegužės viduryje ir trunka iki birželio pabaigos. Ne ką mažiau įspūdingi šalia išlikęs senas akmens karjeras ir III a. po Kristaus pastatytas romėnų amfiteatras. Jis vienas didžiausių Europoje, net 140 m ilgio. Beje, jis buvo naudojamas visiškai kitam tikslui nei graikų teatrai. Čia buvo rengiamos tradicinės gladiatorių ir laukinių žvėrių kovos.

Ragūza (Ragusa) - vienas įstabiausių Sicilijos miestų, iš nuostabos verčiantis aikčioti daugybę keliautojų, kurie pirmą kartą išvysta žemutinę miesto dalį Ragūza Iblą. Baroko stiliaus Ragūza istoriją skaičiuoja nuo 1693 metų, kai ją ir gretimus miestus Notą, Modiką, Šiklį (Scicli) ir Kataniją visiškai sugriovė stiprus žemės drebėjimas. Kadangi gyventojams nepavyko sutarti, kurioje vietoje atstatyti miestą, buvo rastas kompromisas. Turtingesni ir aristokratiški miestelėnai pastatė naują miestą kitoje vietoje, dabar jis vadinamas Ragūza Superiore (Ragusa Superiore), o kiti gyventojai nusprendė miestą atstatyti buvusioje vietoje, ant kalvagūbrio, dabar jis vadinamas Ragūza Ibla (Ragusa Ibla).

Modika - dar vienas pasakiško grožio miestas. Vairuotojai, būkite budrūs! Leisdamiesi SS115 keliu Modikos link turėsite pervažiuoti 300 m aukščio Guerrieri tiltą. Būtent čia, virš tarpeklio, greičiausiai išgirsite keleivius aikčiojant. Tačiau nesijaudinkite – jie tiesiog pirmą kartą išvydo tarpeklio apačioje įsikūrusią nuostabiąją Modiką. Jei neplanavote aplankyti šio miestelio, keiskite savo planus! Be UNESCO saugomų architektūros šedevrų, Modika garsėja senomis šokolado gamybos tradicijomis. Vietiniai šokolado meistrai vis dar gamina išskirtinį šokoladą, kurį dažnai pagardina aitriąja paprika, cinamonu ar vanile. Senamiestyje rasite daugybę nuostabiai kvepiančių šokolado parduotuvių, o kai kuriose galbūt net pavyks išvysti, kaip šokoladas gimsta.

Notas - yra geriausias barokinio miesto plano ir architektūros pavyzdys. Kai 1693 m. stiprus žemės drebėjimas jį iki pamatų sugriovė, gyventojai miestą atstatė naujoje vietoje, nuo griuvėsių nutolusioje maždaug 10 kilometrų. Notas buvo atstatomas vadovaujantis baroko idealais. Miestą į tris dalis padalijo trys keliai, einantys iš rytų į vakarus, todėl miesto gyventojus nuolat lepina saulės spinduliai. Aukščiausioje miesto dalyje gyveno kilmingieji, vidurinėje – dvasininkija, o apatinėje – prastuomenė. Statyboms daugiausia naudotas vietoje išgaunamas kalkakmenis – medžiaga, kuri, regis, sugeria saulės spindulius ir ima švytėti aukso spalva. Leidžiantis saulei šis šviesos efektas atrodo itin efektingai. Pagrindinė miesto gatvė – Vitorio Emanuelės (Corso Vittorio Emanuele) prospektas, kuriame stovi daugybė nuostabiausių Noto pastatų. Žinoma, visi šie pastatai baroko stiliaus, tačiau kiekvienas jų unikalus ir išsiskiria kerinčia architektūra. Atrodo, architektams buvo suteikta visiška laisvė ir galimybės naudoti visą XVII a. architektūrinių detalių ir formų gamą, todėl autorių virtuoziškumas ir originalumas priverčia aikčioti ne vieną susižavėjusį lankytoją. Net jei baroko architektūra ir neverčia jūsų širdies plakti greičiau, UNESCO saugomo Noto miesto tikrai nereikėtų aplenkti. Jis daugiau nei tik barokinis miestas, Notas - nesuvokiama originalumo ir fantazijos išraiška.

Pjaca Armerinos miestelis - vienas lankomiausių visoje Sicilijoje. Jis stovi 721 m aukštyje virš jūros lygio. Tačiau daugiausia turistų atvyksta aplankyti ne paties miestelio, o už kelių kilometrų esančios garsiosios romėnų vilos (Villa Romana del Casale). IV a. po Kristaus vienas romėnų aristokratas (tiksliai nežinoma, kas jis toks buvo) pasistatė medžiotojų vilą, kurioje šiandien eksponuojamos puikiai išsaugotos maždaug 3 500 m2 plotą užimančios romėniškos mozaikos.

Agridžentą - prie pietinės Sicilijos pakrantės iškilusioje plynaukštėje maždaug 582 m. prieš Kristų įkūrė iš Rodo ir Kretos atvykę graikai. Pats miestelis neturi kuo pasigirti, tačiau šiek tiek į pietus nuo jo yra Šventyklų slėnis (Valle dei Templi), kuris sutraukia minias turistų. Šiame įspūdingame archeologiniame slėnyje stūkso aštuonios šventyklos, pastatytos maždaug 510 - 430 m. prieš Kristų, taip pat nekropolis, daug įvairių namų, gatvių griuvėsių ir tai, kas liko iš senovės miesto. Deja, iš daugelio Agridžento šventovių liko tik griuvėsiai, o kai kurios net nebuvo baigtos statyti. Geriausiai išsilaikiusi Santarvės šventykla (Tempio della Concordia). Itin įspūdingai ji atrodo naktį apšviesta galingų prožektorių. Čia taip pat galėsite aplankyti mažą amfiteatrą, keletą auditorijų ir įdomų archeologijos muziejų.

 

 Nekantraujate pamatyti Siciliją? Spauskite čia, ir rasite pigių skrydžių bendrovių bilietus skrydžiams iš Kauno į Trapani.

 

 

 

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)