Skelbimų centras

Pakalnės vingis

 

Malta - nedidelė Viduržemio jūros valstybė, esanti pusiaukelėje tarp Sicilijos ir Šiaurės Afrikos pakrantės, esanti pačioje Viduržemio jūros širdyje. Ji yra civilizacijų katilas su tūkstančių metų senumo istorija. Šioje šalyje žmonės apsigyveno apie 5200 m. pr. Kr. Iki atsikeliant į salas finikiečiams, kurie pagrindinei salai suteikė pavadinimą Malat, reiškiantį saugų uostą, čia jau gyvavo nemenka priešistorinė civilizacija. Vėliau salos šimtmečius buvo Šv. Jono riterių ordino buveinė, paskui - Britų imperijos dalis. Malta tapo nepriklausoma 1964 m. Gražus kraštovaizdis, uolėtos pakrantės, ramios įlankos, smėlėti paplūdimiai ir skaidri jūra traukte traukia poilsiautojus ir povandeninio nardymo mėgėjus. Šaliai priklauso Maltos, Gozo, Comino gyvenamos, bei negyvenamos Cominetto ir Filfla salos, o jų bendras plotas - vos 316 km². Valeta - Maltos sostinė ir svarbiausias uostas. Čia gyvena kiek daugiau nei 7 tūkst. gyventojų, o didžiausias miestas - Birkirkara su daugiau nei 22 tūkst. gyventojų.

Valstybinė kalba yra maltiečių, ji priklauso semitų kalbų grupei, kuriai priklauso ir arabų kalba. Anglų kalba taip pat pripažinta oficialiąja kalba, o nemažai maltiečių dar kalba itališkai. Turizmas Maltai svarbus, betsaloje taip pat plečiasi ir paslaugų sektorius. Tradiciniai Maltos valgiai - tai sriuba (daržovių, žuvies), taip pat makaronų ir tešlos gaminiai. Vienas iš maltiečių virtuvės ypatumų - įdaryti patiekalai. Stuffat Tal-Fenek (triušio troškinys) yra nacionalinis patiekalas.

Klimatas

Maltos klimatas tipiškas Viduržemio jūros regionui - vasaros yra šiltos ir sausos, dvelkiant gaiviems jūros vėjams, kaitintis saulėje galima daugiau nei 12 val. per dieną, o žiemos - švelnios ir drėgnos, mat pučia karšti Afrikos vėjai siroko, atnešdami Sacharos šilumą.Maudynių sezonas Maltoje tęsiasi beveik ištisus metus. Tinkamiausias metas keliauti į Maltą yra vasario - spalio mėnesiai. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį +12 °C, liepos menesį +27 °C.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra Maltoje
Mėnuo Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis
Oras 16 19 23 27 28 24 21 14
Vanduo 16 18 21 24 25 24 22 17

 

Lankytinos vietos Maltoje

Valeta - Maltos sostinė - kultūros ir komercijos mišinys. Čia labai daug mažų katedrų, muziejų, galerijų bei sodų. Šv. Jono katedra čia atlieka ypatingą vaidmenį - ji ženklina viso miesto architektūrą. Taip pat pro keliautojo akį negali praslysti didingi Ordino Didžiųjų magistrų rūmai, kuriuose šiandien dirba Maltos Prezidentas bei Parlamentas, kaip ir Šv. Povilo bažnyčia, sauganti Šv. Povilo relikvijas. Kiekvieną rytą vyksta gatvių turgūs. Grand Harbour tapo kruizinių laivų traukos objektu.

Sliema - pagrindinis kurortas. Pakrantėse gausu kruizinių laivų, gatvėse daugybė kavinių ir restoranų. Vandens sporto užsiėmimams pritaikytas paplūdimys.

Cirkewwa - nardytojų labai vertinama vieta Maltoje. Čia rasite truputį povandeninės egzotikos - nersite prie nuskendusio laivo ar Mergelės Marijos statulos. Mėgstantiems riziką - povandieninės uolos esančios 38 m. gylyje.

Žvejų kaimeliai Qawra, Bugibba, St.Paul’s Bay, Marsascala ir Marsaxlokk - tai vieni populiariausių Maltos turistinių kaimų, ypač tinkami norintiems paplaukioti. Čia netrūksta parduotuvių, restoranų, kavinių ir paplūdimio barų. Vaikštant paplūdimiu galima grožėtis nuostabiu St.Paul’s salos, Gozo ir Kominas vaizdais. Be ilsėjimosi paplūdimyje ir vandens sporto siūlomi ir kruizai. Marsascala ir Marsaxlokk pajūrio kurortų žuvies restoranai žinomi visoje saloje.

Mellieha - prabangos mėgėjams. Įsikūręs ant kalvos, apsuptas derlingų slėnių, legendinių urvų ir kalvos su vaizdu į Maltą ir Gozo. Čia yra geriausi restoranai iš visų Maltos įlankų ir paplūdimių.

Mdina - skirta ramybės ir poilsio mėgėjams. Savitas savo istorija ir architektūra miestelis. Čia tylu, tačiau visur puikios kavinės ir restoranai. Taip pat išvysite senų namų, rūmų, amatininkų parduotuvių, koplyčių, katedrų su savo muziejais ir galerija. Mdina garsi stiklapūčių meno darbais. Žvalgantis nuo miesto sienos, tolumoje matyti didysis Mosta Dome bažnyčios kupolas. Tai trečias pagal dydį kupolas Europoje (didesni tik Panteono ir Šv. Petro bazilikos Romoje). O saulėtą dieną nuo Mdinos galima pamatyti ir Etnos ugnikalnį Sicilijoje. Rekomenduojama apsilankyti Gamtos istorijos muziejuje. Miesto pakraštyje rasite senovės katakombas, o netoli Mdina - Romos miesto namų (romėnų vilos) liekanas. Aplankykite Šv. Petro bažnyčią, kurios grindys išklotos marmurinėmis atminimo plokštėmis.

Gozo sala - antra pagal dydį Maltos salyno sala, kuri dar su septyniomis salomis sudaro Maltos Respubliką. Ji už Maltą mažesnė apie tris kartus. Manoma, kad pirmieji gyventojai atsikraustė iš Sicilijos dar 5 tūkstantmetyje pr.m.e. Nors pati sala nėra didelė, tačiau joje pamatyti tikrai yra ką. Iš Maltos nusigauti iki Gozo salos nesudėtinga. Ją iš Maltos Cirkewwa uosto galima pasiekti keltais, kurie plaukia maždaug kas pusvalandį, gal kiek rečiau žiemos sezonu. Persikėlus, į salos sostinę Viktoriją, dažnai važiuoja viešojo transporto autobusai. Na, o iš sostinės autobusų stoties tikrai greitai ir nesudėtingai pasieksite visas lankytinas vietas Gozo saloje.

Comino sala - beveik negyvenama sala. Joje vos keletas viešbučių, nėra automobilių... Tad ji tinka mėgstantiems labai ramų poilsį. Bet žydroji lagūna, kasdien sulaukia daugybės jachtomis ir valtimis atplaukiančių turistų. Žydroji lagūna neretai vadinama rojumi žemėje. Tai nepaprastai gražus papludimys, įsiterpęs tarp dvijų mažyčių, beveik negyvenamų Maltos salelių. Vanduo ten - nuostabiai žydros spalvos, primenančios prabangųjį turkį. Neveltui, tai labiausiai turistų lankoma Maltos vieta.

 

 

Nekantraujate pamatyti Maltą? Spauskite čia , ir rasite pigių skrydžių bendrovių bilietus skrydžiams iš Kauno į Valeta.

 

 

 

 

Abejojete? Neapsispredžiate? Kreipkitės - padėsime Jums!

Rašykite!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Rašykite per Skype!

Paplepėk su manim
Paplepėk su manim

Skambinkite!

Tel. 8 441 54698

Tel. 8 449 51157

Apsilankykite!

Šilutėje:
Lietuvininkų g.70
(šalia viešbučio "Deims")

Šilalėje:
Dariaus ir Girėno g.1 / S. Gaudėšiaus g.2
(priešais parką)